De gemeenten Bergeijk, Bladel, Eersel en Reusel-De Mierden hebben het initiatief genomen om een bedrijvenpark te realiseren voor bedrijven uit De Kempen. Dit Kempisch Bedrijvenpark (KBP) biedt Kempische bedrijven de mogelijkheid door te groeien in de eigen regio. Op die manier wordt werkgelegenheid behouden en verder uitgebreid. Dat is van groot belang voor de leefbaarheid. In combinatie met woningbouw in deze gemeenten kan voldoende werk jongeren binden aan de Kempen en dat draagt bij aan vitale gemeenten met een evenwichtige bevolkingsamenstelling en een goed voorzieningenniveau.
Als gevolg van verplaatsing van bestaande bedrijven naar het Kempisch Bedrijvenpark komt er ruimte vrij op verschillende plekken in de Kempengemeenten. Dat biedt plaats aan woningbouw en aan nieuwe en bestaande kleinere bedrijven.
Het Kempisch Bedrijvenpark ligt tussen Hapert en de A67. In het noorden komt het Werk-Woonbos, een brede, groene buffer naar het zuidelijker gelegen Bedrijvenpark. De (gedeeltelijk) nieuw aan te leggen provinciale weg (N284) ontsluit het KBP op de A67 via een nieuwe afslag.
De uitgifte van de kavels (vanaf een oppervlakte van 5.000 m2) is gestart.
Meer informatie over het Kempisch Bedrijvenpark vindt u op www.kempischbedrijvenpark.com