Kindcentrum De Regenboog
Samen met de twee schoolbesturen in Bergeijk, kinderopvangorganisaties en jeugdzorg willen we kinderen van 0 tot 13 jaar zo goed mogelijk helpen in hun ontwikkeling. Goede gebouwen horen daarbij. Daarom gaan we de komende 10 tot 15 jaar investeren in alle scholen in Bergeijk. Dat geldt ook voor basisschool De Regenboog aan de Tijmstraat.
De school groeit en wil zelf kinderopvang aanbieden in het eigen gebouw. Daarvoor moet het huidige gebouw worden aangepast en uitgebreid tot Kindcentrum De Regenboog. Dit doen we samen met het schoolbestuur ‘Fluks Opvang en Onderwijs’.
Planontwikkeling
Basisschool De Regenboog ligt aan de Lavendelstraat, Tijmstraat en Papaverstraat. Op dit moment deelt de school ruimtes met basisschool De Zonnesteen. Deze school verhuist aan het begin van schooljaar 2027-2028 naar een nieuw kindcentrum aan de Domineestraat. Daarna komt de hele locatie vrij voor Kindcentrum De Regenboog.
Voor het nieuwe kindcentrum is een programma van eisen gemaakt. Hierin staat welke ruimtes nodig zijn, hoe groot ze moeten zijn en hoe ze met elkaar verbonden worden.
Voordat het ontwerp kan starten, moet eerst worden bepaald hoe het gebouw het beste in de omgeving past. Niet de hele huidige locatie is nodig voor het nieuwe kindcentrum. In de eerste fase kijken we waar het ge-bouw het beste kan komen en hoe groot het moet zijn. Dit leggen we vast in een stedenbouwkundig plan. De architect moet zich hier later aan houden.

Planning
De bedoeling is dat het nieuwe kindcentrum in augustus 2028 klaar is. Daarna kan het gebouw gebruikt worden vanaf schooljaar
2028-2029.
Voortgang Fase 1
Afgerond: Eerste omgevingsdialoog - Opleveringsdatum
We willen graag rekening houden met de kwaliteiten van het gebied en wat omwonenden belangrijk vinden om rekening mee te houden. Op 24 maart 2026 hebben we een eerste gesprek gehad met omwonenden over een eerste versie van het stedenbouwkundig plan.